Nemocné s koronavirem bude sledovat "inteligentní karanténa". Za pomoci dat od mobilních operátorů a bank bude sledován pohyb pozitivně testovaných za předcházejících pět dní a vytipovány jejich možné kontakty. Tito lidé pak budou testováni, zda virus nechytili. Efektivní to jistě je, jak ukazují příklady z Jižní Koreje či Singapuru. Zároveň je jasné, že se tu píše další kapitola z knihy "ochrana soukromí versus bezpečnost". A je zřejmé, jaká bude pointa − bezpečnost vyhrává. Jistě, zdraví především. Ale nemůže to být v něčem pro budoucnost problematické?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se