Théodore Pléros poslední dva týdny dochází do své ordinace na východě Bruselu minimálně. Po většinu dne sedí doma ve svetru a telefonuje. Sdružení praktických lékařů se dohodlo, že kvůli koronavirové pandemii budou chránit pacienty i sebe sama, a omezí kontakt s klienty. Co jde, má se vyřizovat po telefonu. Odhaduje se, že 50 až 100 hovorů denně se týká nové nákazy. Jedenáctimilionová země je od 18. března v karanténě a jindy ležérní Belgičané znervózněli, když začal počet hospitalizovaných narůstat o stovky denně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se