Asi každému je jasné, že když hoří dům, není čas dohadovat se, kdo zaplatí auto, které nabourali hasiči, když přijeli hasit. Není sporu ani o tom, že to, co prožíváme nyní, je hodně velký požár. Pokud jde o Česko, odehrává se, nebo minimálně měl by se odehrávat, v rámci právního státu a nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli tento rámec opustit. Do třetice je nesporné, že se vláda snaží situaci zvládnout, jak umí. O tom, co měla či neměla dělat, v čem selhala a v čem nikoliv, bude nepochybně napsána spousta studií a analýz. Ostatně už dnes je dost kritiků, ale o to mi nejde.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se