Lidé z celého světa je však mohli sledovat díky streamovací službě Vatikánu. V Česku mši přenášela i TV Noe. Papež obvykle pašijový týden zahajuje pod širým nebem na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu a přímo na místě ceremonii sledují desetitisíce věřících. V neděli kvůli pandemii nemoci Covid-19 venkovní akce včetně tradičního procesí s palmovými a olivovými ratolestmi odpadly. Také samotný Svatopetrský dóm zel prázdnotou. Kromě papeže v něm bylo jen několik dalších hodnostářů, jeptišek a vatikánských úředníků rozsazených ve velkých odstupech v lavicích.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru