Podle Cuoma se ale zpomaluje růst počtu lidí, kteří jsou kvůli nákaze koronavirem hospitalizováni. New York zasahuje nemoc covid-19 nejvíce ze všech amerických států, oficiální bilance úmrtí je zde srovnatelná například s údaji pro celou Británii. Ve městě New York pak v důsledku šíření viru SARS-CoV-2 zemřelo už více než tři tisíce lidí. Zdravotnická krize v severovýchodním americkém státě zřejmě v těchto dnech vrcholí. Denní přírůstek v počtu úmrtí se v posledních dnech pohyboval okolo 600. V posledních dvou dnech přibylo téměř 17 tisíc potvrzených případů nakažení na celkových 138 836. Tolik infikovaných neevidovali ke dnešnímu dni ani v celé Itálii, jen o necelé dva tisíce je vyšší bilance Španělska.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru