Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod, zpívala loni na Prvního máje s pěstí zdviženou nad hlavou komunistka Marta Semelová na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Letos to bude jinak. Kvůli pandemii koronaviru komunisté poprvé od roku 1946 připomínku Svátku práce zrušili. "Oslavy přesuneme na sociální sítě," řekla předsedkyně pražské KSČM s tím, že strana přichystala i facebookovou kampaň. Místo manifestace Semelová navštíví podstavec, kde donedávna v pražských Dejvicích stála socha sovětského maršála Ivana Koněva. Radnice nechala dílo odstranit, což komunisté kritizují.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se