V časech neustálých vládních tiskových konferencí a televizních prohlášení klíčových ministrů jsme si chtě nechtě museli zvyknout na to, že co zazní jeden den, to už druhý den neplatí. V případě Smartwings však lavírování začíná až příliš připomínat blábolení, které vládní hnutí tak sugestivně kritizovalo v předvolební kampani. "Stát by mohl koupit až stoprocentní podíl v letecké společnosti Smartwings," řekl v neděli v poledne vicepremiér, ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Dodal, že rozhodnout se musí do konce června a že záměr projedná vláda. Termín, o kterém ministr mluvil, není daleko ode dne, kdy podle všech příznaků Smartwings dojdou peníze. Úplné znárodnění by tedy mělo sloužit jako způsob, jak aerolinky co nejrychleji vytáhnout z čím dál hlubší bryndy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se