V Česku se začne vybírat nová digitální daň, která míří na internetové firmy, jako jsou Google nebo Facebook. Podle včerejší dohody vládní koalice se s výběrem daně začne od Nového roku a její sazba bude pět procent. Česko i další státy podobné taxy zavádějí, aby velké technologické firmy donutily k ústupu z daňových rájů, do nichž se takové korporace obvykle uchylují.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se