V Česku se začne vybírat nová digitální daň, která míří na internetové firmy, jako jsou Google nebo Facebook. Podle včerejší dohody vládní koalice se s výběrem daně začne od Nového roku a její sazba bude pět procent. Česko i další státy podobné taxy zavádějí, aby velké technologické firmy donutily k ústupu z daňových rájů, do nichž se takové korporace obvykle uchylují.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



