Zhruba třicet souprav barevně sladěných roušek a kapesníčků do saka si chce ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček rozhodně ponechat. A to i přesto, že ve čtvrtek povinné nošení roušek v obchodech, na úřadech a hlavně v hromadné dopravě od 1. července oficiálně ukončil jeho vládní kolega, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Roušky měly chránit lidi před šířením nákazy covidem-19. Postupně je ale řada lidí, včetně právě Havlíčka, pojala i jako módní doplněk. "Šili mi je lidé ze sekretariátů obou ministerstev. Nechám si je všechny nejen kvůli případné druhé vlně nemoci, ale protože je to přece jen i symbol zcela bezprecedentní doby," reagoval na dotaz HN ministr.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





