Od příštího roku by mohlo stravenky dostávat méně lidí než dnes. Zaměstnavatelé by jim místo nich vypláceli peníze přímo na účet. Takzvaný stravenkový paušál v pondělí schválila vláda v rámci širšího daňového balíčku. Slibuje si od něj, že příspěvek na stravování nově dostanou i lidé, jejichž firmy tento benefit dosud nenabízejí kvůli vysoké administrativě a platbě provizí vydavatelům stravenek.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se