Během nouzového stavu vyhlášeného kvůli šíření pandemie koronaviru přicházeli hoteliéři v průměru zhruba o tisíc korun na pokoj a den. Vláda se jim teď rozhodla část ztrát kompenzovat. Nebude ale tak štědrá, jak podnikatelé zprvu žádali. Místo dotace ve výši 400 korun na pokoj a den, o které kabinet s hoteliéry jednal ještě minulý týden, včera schválil příspěvek v maximální výši 330 korun. Celkově kabinet za 72 dní trvání nouzového stavu vyplatí poskytovatelům ubytování 3,1 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se