Během nouzového stavu vyhlášeného kvůli šíření pandemie koronaviru přicházeli hoteliéři v průměru zhruba o tisíc korun na pokoj a den. Vláda se jim teď rozhodla část ztrát kompenzovat. Nebude ale tak štědrá, jak podnikatelé zprvu žádali. Místo dotace ve výši 400 korun na pokoj a den, o které kabinet s hoteliéry jednal ještě minulý týden, včera schválil příspěvek v maximální výši 330 korun. Celkově kabinet za 72 dní trvání nouzového stavu vyplatí poskytovatelům ubytování 3,1 miliardy korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








