Několik let čelil Facebook kritice, že nemaže rasistické nebo násilné příspěvky některých svých uživatelů. Tlak vyvrcholil v uplynulých týdnech, kdy v reakci na smrt Afroameričana George Floyda a hnutí Black Lives Matter stovky světových firem včetně velkých značek typu Coca-Cola, Adidas nebo Volkswagen zrušily reklamní kampaně na této sociální síti. Mezi nimi byl i přímý konkurent Facebooku, komunikační služba Viber. Ta vedle bojkotu inzerce zároveň odstranila veškerý obsah Facebooku ze své aplikace.
Podle výkonného ředitele Viberu Djamela Agaouy se Viber k tomuto kroku rozhodl, jelikož nečinnost Facebooku začala vadit jeho uživatelům i zaměstnancům. "Cítí se dotčeni, když slyší, že známá sociální síť nepřijímá společenskou odpovědnost. Když nebudeme mít my jako provozovatelé komunikačních služeb společenskou odpovědnost, kdo bude? Nejsme aktivisté nebo politici, ale máme svoji roli ve společnosti. Nemůžeme být službou, kde se násilnosti a nelegální aktivity šíří bez kontroly," říká pro HN Agaoua.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









