Populární makléřská aplikace Robinhood opět budí pozornost investičních fondů z Wall Street i širší veřejnosti. Start-up, který k investování do akcií přitáhl miliony nadšenců, oznámil nové investiční kolo - získal 200 milionů dolarů (zhruba 5 miliard korun) a celková hodnota sedm let staré firmy tak poskočila na 11,2 miliardy dolarů. Ještě v červenci, kdy firma nabrala dalších bezmála 300 milionů dolarů, byla její valuace necelých devět miliard dolarů.

Nejde ale jen o to. Velké investiční fondy z Wall Street zaskočilo také pár dní staré rozhodnutí Robinhoodu, že již dále nebude zveřejňovat údaje o chování svých klientů. Novináři, investoři, ale i široká veřejnost tak ztrácejí možnost sledovat, jaké cenné papíry zákazníci americké investiční platformy nejčastěji nakupují či kterých se naopak zbavují.

"Do budoucna již platforma nebude uvádět u akcií jednotlivých firem počty klientů, kteří je vlastní," oznámila firma Robinhood, jež dosud byla ohledně dat na rozdíl od konkurence velmi otevřená.

Spekuluje se o tom, že přístup ke svým datům firma ukončila kvůli tomu, aby je mohla sama prodávat. To by mohl být pro start-up, který vznikl před sedmi lety, zajímavý zdroj příjmů. Letos počet klientů firmy přesáhl hranici 13 milionů a její hodnota je nyní 11 miliard dolarů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.