Během pandemie covidu-19 začala města po celém světě využívat chytrá řešení, aby ji zvládla. V ulicích Singapuru byl k vidění robotický pes, který upozorňoval obyvatele na dodržování bezpečné vzdálenosti. Ve Španělsku či Indii drony rozprašovaly dezinfekci. A řada měst napříč kontinenty vzdáleně monitorovala tělesnou teplotu či množství lidí na vytížených místech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



