Dříve rušné pařížské bary zejí od úterka prázdnotou. Místa, kde se obvykle lidé tlačí a neúspěšně hledají místo k sezení, čekají teď marně na hosty. Vláda je zavřela kvůli koronaviru, epidemiologická situace se v zemi zhoršuje, především v hlavním městě a jeho okolí.

"Nevíme, jak dlouho to bude trvat. Nebudeme mít žádný příjem, ale musíme platit poplatky a nájem 15 tisíc eur," řekl pro agenturu AFP Omar Allik, manažer pařížského baru Touller. Připomněl, že na několik týdnů musely bary zavřít už na jaře, kdy se Francie stejně jako zbytek Evropy potýkala s první vlnou koronaviru.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se