Když se před 20 lety otevírala cesta k modernímu mobilnímu internetu, vládl Česku Miloš Zeman. Tehdejší premiér měl o potenciálu sítí UMTS známých též jako 3G, které měly nabídnout rychlost přenosu dat dostatečnou pro plnohodnotný internet i pro video, vysoké mínění. Od toho také odvozoval očekávání výnosu z prodeje částí frekvenčního spektra, které operátoři pro 3G potřebovali. Tvrdil, že za čtyři licence stát dostane nejméně 20 miliard korun. "Je to velmi reálné, spíše je otázka, kolik to bude nad těch 20 miliard," prohlásil Zeman na počátku roku 2001 a s penězi hned počítal i v rozpočtu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se