Do čela Národní galerie v Praze se od začátku příštího roku postaví teprve druhá žena v historii a poprvé cizinka. Polka Alicja Knastová, bývalá ředitelka Slezského muzea v Katovicích, se ze tří kandidátů výběrového řízení zdála ministru kultury Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD) být tou nejlepší volbou. Své rozhodnutí zveřejnil v úterý.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




