Teprve desátý den obnoveného nouzového stavu se čeští podnikatelé a zaměstnanci dozvěděli, jak vláda zmírní ekonomický dopad opatření, která mají zvrátit neblahý trend šíření koronaviru. Statisíce těch, kdo pracují na sebe, zatím dostaly jen uklidnění, že na ně vláda myslí. Přesto si vicepremiér Karel Havlíček, který souběžně řídí dva velevýznamné resorty, na včerejší tiskové konferenci, kde vláda novinky oznamovala, ukřivděně postěžoval na podle něj nespravedlivou kritiku. Havlíček zřejmě soudí, že když kabinet začne stanovovat parametry záchranné sítě v době, kdy už mnozí v důsledku státních opatření a jejich sekundárních dopadů padají směrem k insolvenci, je to v pořádku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se