V křesle generálního ředitele Mastercard pro Česko a Slovensko Michal Čarný seděl právě půl roku, když v Česku propukl koronavirus. Platební karty se značkou této společnosti jsou mezi Čechy nejrozšířenější, a Čarný tak mohl sledovat, jak rychle pandemie mění nákupní chování lidí a firem. Podle něho na platby kartou přešli mnozí z dřívějších jednoznačných vyznavačů hotovosti, čím dál víc se kvůli omezení kontaktu s terminálem začalo platit mobilem a na e-shopech si zvykají nakupovat i ti, kteří se jim dříve vyhýbali. Čarný říká, že trend neodezněl ani po znovuotevření ekonomiky. "Rostoucí zájem o bezhotovostní nákupy pokračuje. Ve vnímání digitálních plateb v e-shopech a v kamenných obchodech jsme se během koronavirové pandemie dostali o tři roky vpřed," tvrdí Čarný.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se