Tuzemské hotely se ocitají v existenční krizi. Velkému množství z nich se přes léto nepodařilo pokrýt ani zlomek ztrát, které jim způsobila jarní vlna koronaviru, nyní se navíc jejich situace ještě výrazně horší. Rychlý růst počtu nakažených nemocí covid-19 a s ním spojená vládní omezení doslova zmrazily už tak těžce zasažený cestovní ruch a spolu s ním i byznys hoteliérů. Podle srovnávací studie analytické společnosti STR, která monitoruje hotelový trh v Evropě, byly v září tuzemské hotely obsazené pouze z jedné pětiny. Hůře na tom bylo už jen Maďarsko, Chorvatsko a Španělsko.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se