Tuzemské hotely se ocitají v existenční krizi. Velkému množství z nich se přes léto nepodařilo pokrýt ani zlomek ztrát, které jim způsobila jarní vlna koronaviru, nyní se navíc jejich situace ještě výrazně horší. Rychlý růst počtu nakažených nemocí covid-19 a s ním spojená vládní omezení doslova zmrazily už tak těžce zasažený cestovní ruch a spolu s ním i byznys hoteliérů. Podle srovnávací studie analytické společnosti STR, která monitoruje hotelový trh v Evropě, byly v září tuzemské hotely obsazené pouze z jedné pětiny. Hůře na tom bylo už jen Maďarsko, Chorvatsko a Španělsko.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










