Druhá vlna epidemie nemoci covid-19 a návrh vlády zrušit superhrubou mzdu zamíchaly s plány pražského magistrátu. Nyní se rozhoduje, které připravované projekty a investice odsune, neboť na jejich uskutečnění budou chybět miliardy korun. Dotkne se to nejspíš zavedení mýta pro vjezd do města a finanční pomoci lidem s nízkým příjmem v získání bytu. Naopak nájmy v městských bytech patrně vzrostou.
Kolik městských projektů bude odloženo, zatím není jasné, jelikož rozpočet na příští rok se stále ještě připravuje. Zároveň má do konce ledna vzniknout speciální komise, která se bude zabývat ekonomikou metropole.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





