Do daňového balíčku se minulý týden téměř bez pozornosti dostal také návrh pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka, jenž dopadne například na podnikatele, kteří léta budovali svoji firmu a nyní se rozhodli ji prodat. Stát by jim většinu utržené částky zdanil sazbou 23 procent. V současnosti platí, že od zdanění jsou osvobozeny příjmy z prodeje akcií, dluhopisů či podílových listů v případě, že od jejich nabytí uplynuly alespoň tři roky. Ferjenčík ale chce příjmy, které v jednom zdaňovacím období překročí 20 milionů korun, zdaňovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se