Poprvé ji lékaři ve velkém použili proti španělské chřipce, která po první světové válce usmrtila ve světě desítky milionů lidí. Krevní plazma od těch, kdo nemoc překonali, měla nakaženým pomoci. Stejnou metodu používají lékaři i po sto letech, proti covidu-19, pandemii dneška. A Česko patří mezi evropské premianty. Plazmu od vyléčených podávají lékaři nakaženým, ti do těla dostanou protilátky, které proti viru pomohou. Podobně jako ostatní způsoby boje s koronavirem není ale metoda stoprocentně účinná.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



