Pro amerického výrobce letadel Boeing je středa historickým dnem − po 20 měsících opět vzlétá s cestujícími jeho stroj 737 Max. Jako první ho po svolení od místních úřadů nasadí brazilská společnost Gol, a to na linky ze Sao Paula. Maxy měly a v mnoha zemích stále mají zakázáno létat od loňského března. Předcházely tomu dvě tragické nehody, při kterých zemřelo 346 lidí. Šlo o nejdelší zákaz provozu komerčního letadla v dějinách.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








