Pro amerického výrobce letadel Boeing je středa historickým dnem − po 20 měsících opět vzlétá s cestujícími jeho stroj 737 Max. Jako první ho po svolení od místních úřadů nasadí brazilská společnost Gol, a to na linky ze Sao Paula. Maxy měly a v mnoha zemích stále mají zakázáno létat od loňského března. Předcházely tomu dvě tragické nehody, při kterých zemřelo 346 lidí. Šlo o nejdelší zákaz provozu komerčního letadla v dějinách.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se