Rusové nad sebou potřebují pevnou ruku, demokracie není pro ně. To se můžete často dozvědět v diskusích na sociálních sítích nebo někde u hospodského stolu. Když pomineme, že jde o urážlivé tvrzení, ani pak nelze nepřipomenout, že Rusové s demokracií opravdu nemají historicky příliš mnoho zkušeností. V zásadě se smrskává na krátký úsek roku 1917, kdy byl v únoru svržen car, jenže už v říjnu moc uchvátili bolševici, a potom pár let zhruba od roku 1988 do poloviny 90. let. Ani jedno z těchto období nebylo rozhodně pro nějakou lidovládu vhodné.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se