Několik týdnů před odchodem amerického prezidenta Donalda Trumpa z Bílého domu je na hranicích mezi USA a Mexikem rušno. Dělníci spěchají s výstavbou ocelové bariéry, jež má zastavit migranty, kteří se snaží dostat do USA. V posledních týdnech práce pokračují dokonce dvojnásobným tempem než na začátku roku.
Výstavba zdi patřila mezi hlavní sliby odcházejícího Trumpa. Ten se na adresu Mexičanů opakovaně vyjadřoval dosti nelichotivě. Označoval je za drogové dealery a zločince a tvrdě vystupoval proti nelegálním migrantům.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








