Expolitik hnutí ANO Jiří Švachula dnes stojí před soudem v obří kauze Stoka - a to za manipulace stamilionových zakázek na radnici Brno-střed, kde působil jako místostarosta. Z korupce v brněnských městských firmách, ze které je rovněž obžalovaný, detektivové podezřívají i druhého muže hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a jeho syna Jiřího. Policisté přitom vycházejí mimo jiné z odposlechů schůzky Švachuly, na které dle detektivů rozebíral odvádění provizí z veřejných peněz právě Faltýnkům, jež aktéři kauzy na odposleších označují za "Efka".

Jak nyní HN a server Aktuálně.cz zjistily, Jiří Faltýnek se potom, co Švachulu soud v listopadu pustil z vazby, s expolitikem dvakrát sešel. Když ho s tím nyní reportéři konfrontovali, plánované setkání se Švachulou původně odmítal přiznat s tím, že šlo o "náhodu". Nakonec ho ale připustil. Se Švachulou se prý sešel dvakrát - jednou se s ním náhodou potkal, podruhé si již muži setkání domluvili. "Chtěl jsem mu vyjádřit psychickou podporu, je to kamarád," uvedl Jiří Faltýnek s tím, že na tom nevidí nic špatného a jako podezřelý v jeho kauze se necítí. "Já jsem byl jenom popřát šťastný a veselý," dodal Faltýnek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.