O vině jednoho ze svých soudců Zdeňka Sováka, podezřelého z manipulace s rozsudky, není předseda Vrchního soudu v Praze Luboš Dörfl úplně přesvědčen. Kloní se k variantě, že se "někdo snažil obchodovat s deštěm, sliboval a nemohl nic splnit". České justici Luboš Dörfl věří a oceňuje tlak veřejnosti na politiky, třeba na demonstracích.

HN: Počátkem prosince policie zatkla už druhého soudce vašeho soudu Zdeňka Sováka a obvinila jej z manipulace s rozsudky. Co to o Vrchním soudu v Praze vypovídá?

Doufám, že obecně o vrchním soudu nic. Co mě na této kauze zajímá nejvíc, je to, zda opravdu mohlo dojít k systémovému narušování spravedlivého rozhodování u Vrchního soudu v Praze. Zatím jsem nic takového nezjistil, vypadá to tak, že Zdeněk Sovák jen něco někomu sliboval, ale nebyl schopen to splnit. To je podstatné.

HN: Nedošel jste k tomu, že mohl něco ovlivnit?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.