Celé loňské jaro, a navíc i v říjnu a listopadu byli senioři v pečovatelských domovech odříznutí od svých rodin, přátel a blízkých, aby se od nich nenakazili koronavirem. V prosinci vláda návštěvy za seniory opět pustila, s negativním testem a nasazeným respirátorem. Lidé tak mohli začít znovu chodit i do sítě center pečujících o lidi trpící demencí, nejčastěji Alzheimerovou chorobou. "Naši klienti pookřáli," popisuje to spolumajitel sítě Alzheimer Home Boris Šťastný, lékař a bývalý poslanec za ODS.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





