Celé loňské jaro, a navíc i v říjnu a listopadu byli senioři v pečovatelských domovech odříznutí od svých rodin, přátel a blízkých, aby se od nich nenakazili koronavirem. V prosinci vláda návštěvy za seniory opět pustila, s negativním testem a nasazeným respirátorem. Lidé tak mohli začít znovu chodit i do sítě center pečujících o lidi trpící demencí, nejčastěji Alzheimerovou chorobou. "Naši klienti pookřáli," popisuje to spolumajitel sítě Alzheimer Home Boris Šťastný, lékař a bývalý poslanec za ODS.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se