Evropská unie opět oživuje plán na zdanění velkých internetových společností, jako jsou Google, Facebook či Amazon. Výrazně se tak snižuje šance, že by takzvanou digitální daň zavedlo Česko samostatně. "Je jasné, že u nás tyto americké firmy daně neplatí, ale bojovat s nimi samostatně je nesmysl," říká poslanec za hnutí ANO a majitel výrobce autodílů Brano Pavel Juříček.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se