Evropská unie opět oživuje plán na zdanění velkých internetových společností, jako jsou Google, Facebook či Amazon. Výrazně se tak snižuje šance, že by takzvanou digitální daň zavedlo Česko samostatně. "Je jasné, že u nás tyto americké firmy daně neplatí, ale bojovat s nimi samostatně je nesmysl," říká poslanec za hnutí ANO a majitel výrobce autodílů Brano Pavel Juříček.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




