Naposledy svou rodinu viděla sedmaosmdesátiletá Monika před Vánoci. Od té doby je centrum, kde se o ni starají, z rozhodnutí hygieny stále uzavřené. Pravidla pro ni platí i přesto, že na začátku roku prodělala nemoc covid-19. Přitom podle nejnovější studie českých imunologů by v těle měla mít protilátky přes půl roku. Podobných případů izolace seniorů jsou v Česku podle odborníků tisíce. Proto pracovníci sociálních služeb i imunologové volají po změně pravidel.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se