Naposledy svou rodinu viděla sedmaosmdesátiletá Monika před Vánoci. Od té doby je centrum, kde se o ni starají, z rozhodnutí hygieny stále uzavřené. Pravidla pro ni platí i přesto, že na začátku roku prodělala nemoc covid-19. Přitom podle nejnovější studie českých imunologů by v těle měla mít protilátky přes půl roku. Podobných případů izolace seniorů jsou v Česku podle odborníků tisíce. Proto pracovníci sociálních služeb i imunologové volají po změně pravidel.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




