Nemoc covid-19 vyčerpává imunitu některých dětí natolik, že snaha o její probuzení může způsobit vážné potíže vedoucí až k selhání orgánů. Zjistili to odborníci, když zkoumali, co se děje v dětském těle, ve kterém se po prodělané nákaze koronavirem objeví vzácný syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi. V Česku se tato porucha objevila loni v říjnu, od té doby ji lékaři popsali u více než stovky dětí. Ve světě si jí poprvé všimli italští lékaři loni v březnu, v květnu se k ní konala lékařská konference.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se