Nejprve českou cestu obdivoval. Přiletěl z New Yorku a kolegů v motolské nemocnici se ptal, jak je možné, že malá středoevropská země dokáže tak úspěšně vzdorovat koronaviru. "Česko dávali Americe za vzor. Šili jste roušky, neměli jste větší počet nakažených, nemocnice se nezaplnily," vzpomíná molekulární biolog Matija Šnuderl na svoji návštěvu loni v červenci. Teď je ale situace opačná, všímá si po sedmi měsících, jak moc se nákaza v Česku rozbujela. Absolvent 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy se loni na jaře v New Yorku podílel na vývoji prvního testu na covid a pomáhal objevit, odkud se virus do Spojených států šíří.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






