Když to jde ve firmách, půjde to i na úřadech, rozhodla vláda. Stát začne své lidi na koronavirus testovat už od středy, týden poté, co stejnou povinnost nařídil soukromým podnikům.

"Ve firmách se to osvědčuje. Postupně chceme otestovat všechny zaměstnance v Česku, další jsou tedy na řadě zaměstnanci veřejné sféry," uvedl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Právě pracoviště jsou podle zdravotníků místem, kde se nákaza i přes přísná opatření může snadno šířit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se