Covid-19 je s námi rok, a protože se mu neumíme bránit tak dobře jako ve většině ostatního světa, napáchal tu děsivé škody. V Česku za sebou zanechal přes třiadvacet tisíc mrtvých, zničil životy a živobytí dalších desítek tisíc lidí, odhalil, že máme zkostnatělou státní správu a neschopné politiky, dovedl zdravotnictví do stavu naprostého vyčerpání... Těžko najít člověka, na kterého by z toho nepadala deprese.

Ale přesto, dokázali bychom najít na celém tom zmaru něco pozitivního? Cokoliv? Můžeme si z té katastrofy odnést něco k dobru? Něco užitečného, poučného a pozitivně použitelného?

Odpovídají:

Tomáš SedláčekFrantišek KoukolíkMiroslav SingerRadkin HonzákKrištof KinteraDavid MarekJiří GrygarPetra HůlováTomáš HalíkTomáš SokolEva ZažímalováIva PekárkováDalibor Blažek


TomA L SedlA ATek fotoRadek Vebr proWEBTomáš Sedláček, ekonom

Padl na nás imperativ dělat věci jinak, jít do sebe, čas na nové oblasti zájmů, rodinu, čas na čtení a přemýšlení, čas na věci, na které předtím nebyl čas, čas na životní úklid, čas ticha – možná na to ještě v ledasčem budeme vzpomínat.


FrantisekKoukolik fotoLiborFOJTIK proWEBFrantišek Koukolík, vědec, neuropatolog, spisovatel

Jedinečné testování všech teoretických představ o individuální a skupinové stupiditě, sociálně úspěšné psychopatii a krizové fázi možného sociálního kolapsu.


MiroslavSinger fotoJosefHorazny proWEBMiroslav Singer, ekonom, bývalý guvernér ČNB

Pro mě osobně v pozitivním smyslu znamenala pandemie objev dalších nádherných míst České republiky a tím skutečně nemyslím jen ta turisticky "profláklá".

Dál už se mi hledají pozitiva na osobní úrovni dost těžko, snad by se dalo zmínit, že v období lockdownu asi většina z nás zjistila, co je pro ně vlastně v životě důležité, co jim nejvíc chybí. Takže já už dnes vím, že je pro mě vlastně velmi důležitý takový ten příjemný "small talk", krátký zdvořilý rozhovor s někým, koho neznám, ať už k němu dojde na zasněžené stráni s potomkem a sáněmi nebo v oblíbené hospůdce. A zdá se mi, že takových nás je hodně. Takže tohle období nás asi většinou vedlo k hlubšímu sebepoznání. Ale tento "přínos" dost diskvalifikuje mé vědomí, že bych se radši "nesebepoznal" a žil jako před pandemií. Na úrovni ekonomického života se myslím  ukázalo, že alespoň ve firmách, které znám a kde působím, mám množství kolegů, kteří dokázali v podstatě "nemožné na počkání". Schopnost lidí kolem mě nacházet řešení, která umožnila pokračovat v činnosti nově, digitálně, na dálku, ale třeba také zajistit bezpečnost těch, kteří musí někam přijít, někde se sejít, vytvářet například systémy navzájem se zastupujících pracovních týmů, mě vedla k hlubokému obdivu k většině těch, se kterými spolupracuji.


Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.