Příprava výstavby první části kanálu Odra–Dunaj–Labe, která by měla spojit Ostravu s Polskem, běží naplno. Plány vodní cesty prosazované zejména prezidentem Milošem Zemanem tady dostávají reálnou podobu. Ministerstvo dopravy už se dokonce před několika týdny dohodlo s polskou stranou na trase díla. Měla by obejít a ušetřit přírodně cenné meandry řeky Odry, které tvoří severně od Bohumína česko-polskou hranici. Město Ostrava však zůstává ke stavbě zejména kvůli obavám z úbytku vody a poškození krajiny odmítavé, plán ze stejného důvodu kritizují ekologové. Váhavý postoj zaujímá Moravskoslezský kraj. 

Začít s přípravou první části kanálu zadala svému místopředsedovi a ministru průmyslu a dopravy Karlu Havlíčkovi (ANO) vláda na konci října. Úsek mezi ostravskou čtvrtí Svinov a polskou hranicí by měl stát 15 miliard korun. „V září jsme měli vstupní jednání s Poláky, kde jsme si řekli, že ze tří variant na polské straně a dvou na naší musíme vybrat jednu společnou a zahájit k ní veškeré projektové předpřípravy. A to jsme před dvěma až třemi týdny dotáhli do konce,“ prohlásil náměstek ministra dopravy Jan Sechter.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.