Ministr zdravotnictví Jan Blatný končí. Po mohutné několikadenní dělostřelecké přípravě, kdy premiér, kudy chodil, tvrdil, že „nechápe“, co dotyčný dělá, přišel frontální útok a vyhlédnutá oběť padla. Co je smyslem výměny? Rozhodně ne to, že by byl Blatný významně horší než jiní členové kabinetu. Třeba ve srovnání s Karlem Havlíčkem, jehož hra na kompenzační programy ničí desetitisíce podnikatelů, působí jako lumen. Smyslem vyhazovu Blatného je něco jiného: snaha premiéra odvrátit pozornost od vlastních selhání. A hlavně vyhovět prezidentu Zemanovi.

Ministrovi Blatnému je samozřejmě možné vyčítat takřka nekonečnou řadu lapsů. Souhlasil s předvánočním rozvolněním, které stálo ve výsledku tisíce životů. Blokoval pomoc z Německa pro přeplněné chebské nemocnice, čímž de facto hodil tamní zdravotníky přes palubu. Komunikoval s obyvateli země jako se svými dětskými pacienty, což působilo odpor k přijímaným protikoronavirovým opatřením. Ovšem brutální ironií je, že nic z toho premiérovi Babišovi nevadilo, naopak mu vyhovovala Blatného povolnost a to, že na něj mohl svádět všechno, co se nepovedlo. Blatný musí odejít až ve chvíli, kdy se mu přihodil záchvat odvahy a postavil se prezidentovi, který mocně tlačí do Česka neschválenou vakcínu Sputnik.  

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.