Pandemie odřízla děti nejen od spolužáků, ale i od kamarádů, se kterými se setkávaly ve volném čase. Vedoucí skautského oddílu v Mnichově Hradišti Tereza Sieberová zvaná BaTerka se snaží členy propojit alespoň přes webkameru. Od podzimu pořádá každotýdenní schůzky on-line.

I když je pro ni mnohem těžší vytvářet program, když děti sedí místo klubovny každé ve svém obýváku, sedmadvacetiletá vedoucí věří, že setkávání na dálku pomůže udržet oddíl na nohou. „Děláme to hlavně pro děti, aby skauting aspoň maličko měly,“ vysvětluje BaTerka. V rozhovoru dodává, že malí skauti na on-line setkáních nejvíce mluví o tom, jak se těší, až zase vyrazí na celý víkend do přírody.

Mluvčí celorepublikové skautské organizace Barbora Trojak odhaduje, že v činnosti alespoň nějakým způsobem navzdory pandemii pokračuje zhruba devět oddílů z deseti.

HN: Jak dlouho už fungujete na dálku?

Zakázaní jsme byli už loni na jaře, ale tehdy jsme on-line schůzky nerozjeli. Nedělali jsme ani tábor, protože pro nás bylo všechno nové a těžko jsme se v tom orientovali. V září jsme se párkrát sešli v klubovně. Jakmile to zarazili, začali jsme dělat on-line schůzky každý týden. Před Vánocemi jsme měli dvě schůzky osobně, od ledna jedeme zase on-line. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.