Nejvyšší pokuta v historii armády padla kvůli nákupu vrtulníků. Ministerstvo obrany zaplatí antimonopolnímu úřadu přes půl miliardy korun, protože uzavřelo smlouvu v rozporu se zákonem. „Je to signál pro ministerstvo, že tohle prostě nesmí dělat,“ říká Petr Mlsna, šéf Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Pokuta je tak vysoká, protože se pochybení nestalo poprvé. Obrana však s jeho rozhodnutím nesouhlasí a chystá se k soudu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se