Nejvyšší pokuta v historii armády padla kvůli nákupu vrtulníků. Ministerstvo obrany zaplatí antimonopolnímu úřadu přes půl miliardy korun, protože uzavřelo smlouvu v rozporu se zákonem. „Je to signál pro ministerstvo, že tohle prostě nesmí dělat,“ říká Petr Mlsna, šéf Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Pokuta je tak vysoká, protože se pochybení nestalo poprvé. Obrana však s jeho rozhodnutím nesouhlasí a chystá se k soudu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









