Po 30 letech, kdy z Československa odešel poslední sovětský voják, se poprvé výrazně sníží počet pracovníků na ruském velvyslanectví v Praze. Desítky z nich musí do konce května opustit Prahu, aby jejich počet odpovídal zastoupení českých diplomatů v Moskvě. Rozhodl o tom ve středu nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Česko-ruské vztahy jsou teď na historicky nejnižší úrovni. A to kvůli tomu, že se nyní zjistilo, že ruští agenti stojí za výbuchem muničních skladů ve Vrběticích.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se