Místo aby zrovna v těchto dnech slavilo „multijubileum“, je na kolenou. Přesně před 230 lety totiž mělo premiéru v kontinentální Evropě, před 170 lety ovládlo svět, před 130 lety prožívalo hvězdnou hodinu v českých zemích – ale dnes už rok bojuje kvůli koronaviru o holé přežití. Řeč je o výstavnictví, přesněji o moderním průmyslovém či veletržním výstavnictví.
V Česku ani v Evropě se momentálně žádné veletrhy či velké hospodářské výstavy nekonají. I světové Expo v Dubaji bylo odloženo o rok, na letošní říjen. Někteří naši výstaváři museli vyhlásit bankrot, jiní obtížně balancují nad propastí. Přesto si tmu covidového tunelu můžeme prosvěcovat aspoň slavnou historií tohoto oboru v naší zemi a jeho mimořádnými zásluhami o zformování vyspělé české společnosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








