Na záda si člověk nasadí batoh s notebookem, na hlavu brýle pro virtuální realitu a za pár sekund se ocitne ve světě, kde spolu s dalšími turisty prozkoumá svět dinosaurů. V potoku se skryje před blížícím se Tyrannosaurem rexem, za chvíli se zase proletí na kluzáku a ucítí vánek větru i teplo sálající z blízké sopky pod ním.

Zmíněný zážitek v podobě hry Dinosauři VR lidem nabízí česká společnost DIVR Labs. Staví speciální herny, jimiž návštěvníci procházejí a v nichž mohou díky technologii virtuální reality (VR) snadno uvěřit iluzi, že se právě ocitli mezi pravěkými ještěry, obřími zmutovanými pavouky či v rudolfínské Praze, kde lze potkat legendárního golema.

DIVR své zážitkové hry, v nichž lidé plní různé úkoly, provozuje v Praze a v Dubaji. V obou metropolích jsou její atrakce v hračkářstvích Hamleys. V Praze si lze navíc hry DIVR zahrát i v nákupním centru Premium Outlet Prague Airport, kam firma tuto zábavu dodává formou franšízy. Obě české herny ovšem kvůli covidovým omezením zůstávají už několik měsíců nuceně uzavřené, což na podnik tvrdě dolehlo.

„Nad vodou nás drží herna v Dubaji, která může fungovat bez přerušení. I tak ale musí majitelé firmu dotovat,“ popisuje šéf DIVR Lukáš Marek. Dodává, že jen herna v pražském Hamleys před koronakrizí ročně utržila 20 až 30 milionů korun, zatímco loni byla skoro na nule.

Marek je ovšem optimista. S postupným rozvolňováním očekává, že firma rychle poroste. „V obchodních centrech se teď uvolňují prostory. Můžeme se tak rozšiřovat do míst, kam bychom si to dříve kvůli vysokým nájmům nemohli dovolit.“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.