Průzkum v softwarové společnosti Avast ukázal, že tři čtvrtiny jejích zaměstnanců by uvítalo očkování přímo ve firmě. Společnost obratem začala uvažovat, že by po chystaném srpnovém návratů svých lidí do kanceláří vybudovala ve firmě očkovací centrum. Aby se však podobně smýšlející společnosti k vakcínám od státu dostaly, budou muset zřídit veřejná očkovací místa a připojit je k jejich stávající síti. Společnosti budou tedy očkovat každého, kdo splní předepsaný věk, a to včetně jejich zaměstnanců. Ti získají výhodu, že nebudou muset cestovat na jiné očkovací místo. Firmy si od toho slibují větší ochotu zaměstnanců nechat se očkovat.  

Vlastní centra zvažují i další velcí zaměstnavatelé. „Právě to řešíme. Chtěli bychom pro naše lidi udělat očkování ve firmě, potom jim dát den placené volno jako bonus a na zotavenou,“ potvrdil pro HN Libor Musil, zakladatel společnosti Liko-S. Výrobce stavebních stěn a dělicích příček chce proto pro své lidi zajistit dostatek vakcín Pfizer a smluvně najmout lékaře a sestru. „Hledáme řešení, jak zajistit dodávky vakcín do firmy. Chceme najít nějakou jinou cestu než přes obvodní lékaře,“ řekl Musil.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.