Výrobci počítačů mají za sebou nejlepší první čtvrtletí v historii. Acer a Apple jich oproti loňsku prodaly skoro dvojnásobek. Ostatní značky také dramaticky rostly. Notebooky se staly téměř nedostatkovým zbožím. Vliv covidu a těžby kryptoměn ale nebude trvat věčně a na to se výrobci PC musí připravit, říká pro HN generální ředitel české pobočky Aceru Tomáš Čech, který má na starosti působení značky také na Slovensku, v Maďarsku a Izraeli.
V rozhovoru popisuje také největší důvody zdražování PC, problémy ve světové nákladní dopravě nebo působení v Izraeli, který umí z písku dolovat technologické inovace. „Málokdo si to uvědomuje, ale relativně malé země jako Izrael a Tchaj-wan zásadně ovlivňují celý trh s počítači,“ říká s velkým respektem.
HN: Letos prodáváte skoro dvakrát více počítačů než před rokem, může za to jen covid?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








