V tuzemsku roste nová módní skupina s ryze českým majitelem, která bude působit ve 14 zemích. Investiční skupina Natland prostřednictvím své společnosti Company New již vlastní módní e-shopy Zoot a Different a nyní podepsala dohodu o koupi firmy Digital People, která provozuje internetové obchody Bibloo a Urban Store. Fúzi podniků už v pondělí schválil antimonopolní úřad. Nákup stoprocentního podílu v Digital People vyšel Natland podle jeho sdělení řádově na stovky milionů korun.

„Spojení znamená mimo jiné další rozvoj služeb založený na maximálním využívání kombinace on-line prodejních kanálů s kamennými výdejnami, kde si zákazník může módní kousky vyzkoušet a kterými konkurence nedisponuje,“ uvedl Tomáš Raška, zakladatel skupiny Natlandu, která se soustřeďuje hlavně na nemovitosti, finance a moderní technologie. 

Zoot, Bibloo a Urban Store představují jedny z nejpopulárnějších českých e-shopů s oblečením. Jejich propojením Natland vytvoří módní skupinu, která bude na tuzemském trhu soupeřit s velkými zahraničními hráči, jako jsou e-shopy About You či Zalando.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se