Německo se v době odeznívající pandemie znovu stává ekonomickou lokomotivou, která táhne nahoru celou Evropu, včetně Česka. Zotavení by mohlo být ještě rychlejší a důraznější, nebýt nedostatku komponentů a materiálů, hlavně čipů a stavebního dřeva. Dobrá zpráva ale je, že většina německých firem má dostatek zakázek.

„Naše zakázková kniha je plná, ani během pandemie jsme nemuseli nikoho propouštět,“ říká pro HN Bernhard Bruckbauer z bavorského Chamu. Rodinná firma Bruckbauer s padesátiletou tradicí vyrábí pár kilometrů od českých hranic okna, dveře nebo rolety. Zaměstnává 105 lidí, z toho 17 Čechů. „Zaměstnali bychom další, pokud by byli,“ naráží na problém, který hlásí i zaměstnavatelé v Česku – nedostatek kvalifikovaných pracovníků. „Je obtížné sehnat nové české kolegy, těžší než dřív. Co se platu týče, neděláme mezi Čechy a Němci rozdíly,“ tvrdí Bruckbauer.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.