Český stát nebude chtít po Agrofertu, aby vrátil 100 milionů z dotace, kterou Evropská komise označila za cinknutou. Jde o ikonickou dotaci na „inovativní“ linku na toustový chleba agrofertí společnosti Penam, která byla inovativní maximálně v tom, jak namastit majitelovu kapsu. Inovace zjevně uspěla. Nedal Brusel, dá stát. Prachy jako prachy. Je to doma.   

Celý příběh toustové dotace je vlastně případovou studií privatizace státu. Úředníci ministerstev, která ovládá Andrej Babiš, se mohou přetrhnout v boji za zájem Andreje Babiše. Aby dokázali nemožné, totiž že linka, kterou už Agrofert použil v jiném podniku, je prudce inovativní, vynaložili tolik člověkohodin, až je s podivem, že se stíhají občas věnovat i něčemu jinému. Na věcně absurdní podporu Babišova byznysu české úřady vyprodukovaly už 7 (slovy sedm) akrobatických posudků a zjevně s tím nehodlají přestat. S nadsázkou lze říci, že cena úředních úkonů může ve finále překročit hodnotu samotné dotace a státní rozpočet tak přijde celá legrace na dvakrát tolik. Ale vážně: české orgány nehájí zájmy Česka, jak tvrdí Andrej Babiš. Hájí zájmy jeho firmy, která si udělala z Česka privátní dotační a daňový ráj.  

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.