Spojené státy začínají dohánět Evropu ve snaze o regulaci největších hráčů technologického byznysu. Američtí republikáni i demokraté se shodují, že se jedná o zásadní problém, který je třeba vyřešit.
Výbor pro justici Sněmovny reprezentantů ve středu a ve čtvrtek odhlasoval přelomovou legislativu, která má oslabit dominantní pozice a monopolistické praktiky společností jako Google, Facebook, Apple nebo Amazon. Technologičtí obři ale návrhy silně kritizují.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









