Spojené státy začínají dohánět Evropu ve snaze o regulaci největších hráčů technologického byznysu. Američtí republikáni i demokraté se shodují, že se jedná o zásadní problém, který je třeba vyřešit. 

Výbor pro justici Sněmovny reprezentantů ve středu a ve čtvrtek odhlasoval přelomovou legislativu, která má oslabit dominantní pozice a monopolistické praktiky společností jako Google, Facebook, Apple nebo Amazon. Technologičtí obři ale návrhy silně kritizují.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se