Facebook se mění, tvrdí Aura Sallaová, která šéfuje jeho evropským záležitostem. Připouští, že firma kvůli skandálům s ovlivňováním voleb nebo šířením dezinformací získala špatnou pověst. Teď už prý ale lidé oceňují, že se to snaží napravit. Zároveň v rozhovoru s HN odmítá, že by Facebook měl problémy s klesajícím zájmem mladých lidí. Snaží se je zaujmout tak, aby je neodradilo, že na této sociální síti mají účet jejich rodiče či prarodiče. Sallaová se v Česku zúčastnila konference Prague European Summit. 

HN: Zhruba 130 zemí světa včetně Česka podpořilo zavedení minimální globální daně pro firmy a také to, aby odváděly daně podle toho, odkud jim plynou příjmy, a nejen podle toho, kde sídlí. Popudem byla působnost digitálních firem jako Facebook, které v řadě zemí platí jen minimální daně, přestože tam mají velké příjmy. Jak se k tomuto návrhu Facebook staví?

Podporujeme ho už dlouho. Znamenal by, že budeme platit daně na různých místech světa. Dlouho jsme k něčemu takovému vyzývali. Ujišťuji vás, že se chováme plně v souladu se zákony jednotlivých zemí, ale ta předběžná dohoda je nejlepší možné řešení. Je to skvělý začátek. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.