V Česku zemřelo už přes třicet tisíc nakažených covidem, s následky pandemie se země potýká dodnes a stát vynakládá miliony na kampaň, která má přesvědčit lidi k očkování. Senát ale nyní chystá hned tři akce, na kterých mají o koronaviru mluvit i ti, kteří jeho nebezpečí zlehčovali a přirovnávali jej k chřipce. To se nelíbí některým dalším řečníkům ani lékařským odborníkům. Jeden ze seminářů se má věnovat vzdělávání studentů medicíny.

„Výběr přednášejících je až groteskní. A zvláštní je, že nikdo neoslovil lékařské fakulty, když je to o výuce mediků,“ kritizuje proděkan pro vědu a výzkum 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Jan Trka. Pořadatelé akce se ale brání a tvrdí, že chtějí jen vyvážit debatu. „Kritice nerozumím, zvažujeme, že to zrušíme, společnost na to asi ještě není zralá. Uvidíme příští týden,“ říká senátor a lékař Jan Žaloudík (za ČSSD), který chystá jeden ze seminářů. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se